teisipäev, 18. oktoober 2005

Küüslaugupäevad

Küüslauk on üks hämmastav asi. teatud koguses toidu sees pikantne,lisaks veel tervislik, suures hulgas ja valede kaaslastega lausa jäle. Õhus kah, kui keegi hingab eelmise õhtu veini ja varahommikuse küüslaugu segu, on see iiveldamaajavalt vastik. Praegu toaõhus heljudes ja ninasõõrmeid vürtsitades ei tea paremat tahtagi. Pigem tunduvad jälgid igasugused aerwickid ja mäestikulõhnad.

Ilmnes tagasilööke. Sellest siis ka küüslauk. Nagu vampiire ajaks välja. Või muidu kurja vaimu. Vaatad pealtnäha terve ja tubli, rõõmus ja naeratav, aga vaat immuunsust pole ollagi. See, mille poolest eelmised väga tugevad olid, ei mingeid haigusi lasteaias, no vahel haruharva. Karta on, et mardiga see nii ei jää ja ma võin muutuda üheks selliseks nõmedaks pablajaks ja õiendajaks nagu vahel Perekoolis nohuhooajal alati mõni emme sõna võtab ja õiendab, et miks haiged lapsed lasteaias/beebikoolis/jumal teab kus. Ja siis keegi teine emme, kellel lapsega rohkem vedanud, ikka vastab, et hoia siis oma laps kodus või tugevda immuunsussüsteemi. Mardile vist pannaksegi varsti süstlaga immuunsust juurde. Või neid aineid, immonuglobuliinid vist. Enneaegsete värk, kõik mis ise välja areneda ei jõua, pannakse juurde kui saab. Põhimure pidi olema, kas ta ise ikka üldse neid toodab või kulutab varusid ja need siis saavad ju otsa. Praegu ta igastahes oma nohule vaatamata on veel üsna õnnelik ja rõõmus. Verevõtmise ajal ei teinud ka mingit kisa ega kedagi. Vaatas õele otsa, flirtis ja naeratas nii et see unustas teise ampulli täita.

3 kommentaari:

siiruviiru ütles ...

meie pere on ka küüslauguusku, algava nohu vastu parim rohi, köögikapi küljes ripub küüslauguvanik ja poeg tegi endale vahepeal voodiotsa peale küüslaugukee, mina arvasin, et nohurohuks, tema arust pidi aga vampiiride vastu aitama:)

terje ütles ...

mina lõikan küüslauguküüsi ikka katki ka, et ikka rohkem lõhnaks

Anonüümne ütles ...

ikka katki lõikan ka, kui terviseparanduslikul otstarbel tarvitan:) ise endale hõõrun nina alla seda katkist tükki, kui nohu ähvardab. aga pisile seda vist teha ei saa, siis on jah hea lihtsalt küüslauguaure sisse hingata.
siiruviiru