esmaspäev, 17. oktoober 2005

Ma osalesin ka Faktumi pollis küsitletavana. Nii eel kui järelküsitluses juhuslikult. Järelküsitluse tulemused ei saanudki 100% õiged olla, sellise vormi puyhul on vist suur viga juba eos arvestatud, aga viga tuleb veel suurem, sest paljud iniemsed jalutasid ju küsitluspunktist lihtsalt mööda. Aga mulle meeldib olla küsitletav, ma kohe ise ootasin kuni üks lõpetas ja trügisin tädi juurde ja avaldasin omad arvamused. Oleks võinud ka mööda jalutada ju.. Mida küsiti? Et kas otsustasite täna, kuivana, mis soost, kui suur sisstulek pereliikme kohta, millega tegeled ja kandidaadi numbrit. Lühidalt ja korrektselt.

4 kommentaari:

Elsa ütles ...

Urr, mis uuring see selline on, et igaüks, kes TAHAB, vastab :| Tulemustes nad küll ei räägi, et tulemused kehtivad ainult teatud abivalmite kohta. Ma pole üldse kindel, et nende eelistused ka kogu Eestit esindavad..
Hm,ja minusugused õpivad mitu aastat, kuidas selliseid asju teha, läbi viia ja analüüsida...

terje ütles ...

Noh, küllap on sellel mingi oma metoodika kuidas valim välja selekteerub, kaks seda inimest, kaks teistsugust, ülearused jäävad arvestamata. Aga kuidas nad jõudsid?

Elsa ütles ...

Uuringud, mille puhul tulemuste täpsust hinnata tahaks, ei tee selekteerimist tagantjärgi :) Ja mõtle kui palju küsitletud agaraid vaaprovvasid nad küsitletutest ka siis minema peaks viskama, et noorte meeste osakaal ka mõistlik saaks mingiski lõikes.
Nii ehk naa peaks küsitletav olema uuringu korraldaja või läbiviija valik. Ja ikka uuritava inimkogumi hulgast, mitte neist, kes tema juurde trügivad ;)

terje ütles ...

Trügimine oli muidugi kirjanduslik liialdus. Ütleme siis: ei jalutanud mööda ja ei lükanud tädi käega tagasi. Muidugi võib-olla, et eesmärk polnudki küsitleda kõiki valimas käinuid. Minusuguseid oli seal niikuinii väga vähe.