neljapäev, 3. november 2005

Ilmselt eelmise eluga seotult segab mu mõtteid ja meeli väärtpaberivärgindus.Kuigi see ei peaks mind üldse puudutama, pettust ja valskust on siin igal sammul poliitikutest poemüüjani välja. Aga ei -otsin netist muudkui uudiseid, ei leia muidugi midagi uut, sest menetlus käib ja keegi eriti midagi enamat ei saagi rääkida. loen lehekommentaare ja foorumit. Ja mõtlen. Et miks niimoodi. Mitte et miks nad seda nii tegid, või et kuidas, millist tarkvara kasutades jne, See polegi vist nii oluline kui see, et väga paljud, väga paljud inimesed ja häirivalt paljud näivad arvavat et nii võib ja peabki. rehepaplus ja robin-hoodid jne. Et BW on ise süüdi ja SEC lahmib jne. Viide lohisevale mõisa köiele. Eesmärk pühitseb abinõu. Lootus, et kõik laheneb hästi ja eesti poisid saavad puhtaiks. Armas aeg, kas reaalsustaju siis ikka üldse ei ole. See pole sealmingi eesti konnatiigike, kus kõik on omavahel seotud ja ilma insaidinfota tehinguid ei tehtagi vist. Ja mitte midagi tõestada ei saa ega tohi. Mumeelest nemad professionalaidena ei oleks tohtinud sellisele libedale teele minna, aga iga teine kaupleja võiks nagu ka aru saada, millised on ausa mängu reeglid. Kas info tuleb läbi aia või tehakse selle jaoks auk puuri või buldooseriga, see on delo tehniki. tagatipuks nad ju said aru mida tegid, nad tegid seda pikalt ja pidevalt. Nad ei teinud seda avalikult. Unibanka kasutamine ise juba ütleb midagi, eriti rohkem polegi vaja asjale esmase hinnangu andmiseks. Tõsti oleks huvitav kuulda, missugused oleksid need selgitused, mida KL siis iga hommik nii tahaks anda aga ei saa. Milliseid lapsikuid vabandusi on tal tuua? Ei teadnud, ei uskunud, ei saanud aru, ei teadnud seadusi. Lapsega pildile tekitab peaaegu tunde, et tegin seda ju vaid oma pere nimel ja heaks. Kuigi nii ei saa ju olla, seda ta ei ütleks. Ma vist olen ikka väga väga pettunud. Aga jah, kuidas siis muidu rikkaks saab, tööga pole veel keegi rikkaks saanud, tööd võib nii meelelahutuseks teha. Jõukuse jaoks on vaja ikka nippe tunda. Oh jah.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Ma ka just mõtisklesin selle üle, vaatasin Kahvlit ja lugesin artikleid Postimehest.
Kurb, aga sellised me oleme. Eesti rahvas on nõukast rikutud, ise võime endast kuitahes hästi mõelda, see ei muuda asja. Hea õppetund, kuid karm. Mõnes mõttes on need poisid isegi ohvrid, oma kasvatuse ja lastetoa ohvrid, olude sunnil sellised. Mis muidugi neid vastutusest ei vabasta.
Annaks jumal, et sellest nüüd Eesti pankades mingit suuremat jama ei tule ...
Ninnu

terje ütles ...

Ma hoiaks esialgu veel mõtet, et pärispankades on korrektsem asjaajamine. pealegi on pankade apsude tagatiseks veel igasugused tagatisfomndid jms. Vastutuskindlustus võiks ka olla. investeerimisühingutel tegelikult vist ka. Pensionifondide puhul kindlasti. Ja ükskõik kes ükskõik mis turul tehinguid teeb, insaidinfo kasutamist uuritakse igal pool väga hoolikalt ja meie mõistes müstiliselt, kas on pangad hoolikamad olnud või pole kasumid nii suured olnud.
Naljakas oli oma mõtteid professionaalsemas sõnastuses hommikul lehest lugeda.Ju siis pole me siiski ainukesed kes nii mõtlevad.