reede, 25. november 2005

Mida kõike ma täna lehest ei lugenud

Õige oleks ju "mida kõike ma lehest lugesin" . sisuliselt. Aga öeldakse ikka enamasti teistpidi. Huvitav miks Kosmosemutid on kampa löönud piraatlusevastu võitleva tobeorganisatsiooniga?

Õismäe inimesed kurvastavad, et uue maja sissesõidutee planeeritud üle liivakasti. Heldeke, liivakasti saab ju alati ära kustutada, milles probleem, arvaks ilmselt kinnisvaraarendaja aga arutelud, mida arvata, alles käivad. Seevastu üks teine mees on hoopis julgem ja arvab, et pansionaadi osakaupa mahamüümine ongi täitsa normaalne, kui linnaisad nii napakad on, et kohe elamumaaks pole planeerinud sellist suurepärast kohta ja et tegelikult tehakse hoopis teene vaestele mustuses ja räpas elavatele nõmmekatele.

Ühele ajakirjanikule ei meeldinud, et ühetoalise eest miljon krooni küsiti. Aga ta ei pea ju seda ostma ometi. Lugege vähem kinnisvarakuulutusi, seal müüakse veel kallimaid asju.

Ja kuidas saab ja miks nõuab korruptsioonikomisjon aruandes selliste kulude kajstamist, mida pole tehtud. Hea et tegemist ei ole tulu-kulu ja kasumiaruandega, aga mis eesmärk siis valimiskulude aruandel üldse on? Või on nimi vale? Seda ka vahel juhtub.

Autode kokkupõrge Järvevana teel oli ka huvitav: Teises sõidureas liikunud Passatile, mis hakkas rida vahetama, sõitis külje pealt sisse esimeses reas pisut aeglasemalt liikunud Toyota. Huvitav, kuidas see välja nägi ja mis oli põhjuseks? Kadedus või pime nurk küljepeeglis. Mul on ka vahel nii, et ei näe kõrvalolevat masinatmiskipärast. Aga õiget peeglinurka pole veel üles leidnud. Sestap piilun ikka enne manöövrit silmanurgast ka.

Viimase asjana, ma pettusin televisoonis ka eile. Mispärast Unetuse saade hakkab kell kümme. Vähemalt keskööl peaks olema. Või muutku nime. Või peaks saates arutatud teema mult une võtma? Igastahes jäi vaatamata, sest ega ma ju telekava ei lugenud. Nime järgi proovisin alguskellaaega ära arvata. Vahel võtab une ka, sest ega see saatejuhtimine seal suurem asi pole ja ma turtsun teleka ees nagu siil tavaliselt. Ja vahetan kanalit nagunii. Nii et las ta siis olla kell kümme pealegi.

1 kommentaar:

Signe ütles ...

Pime nurk tekib siis, kui tahavaatest enam ei piisa ja küljelt veel ei näe. Mulle õpetas seda autokooliõpetaja esimese asjana, kui rooli istusin. Läks auto taha ja lehvitas, siis käskis jälgida kordamööda tahavaatepeeglit ja küljepeeglit ning fikseerida see hetk, mil ta märkamatuks jäi. Väga hästi jäi meelde:). Isegi tema sõnakasutus on meeles - alati enne manöövrit vaata vilks! üle õla. Ja mulle on see nii sisse harjunud, et ei kujuta teisiti ettegi. Loota, et meie liikluses sind keegi vahele lubab, kui sul nina eespool, on natukene sinisilmne. On muidugi ka erandeid.