laupäev, 12. november 2005

pooleli vist?

Blog.tr.ee on tore asi küll,mingid toredad funktsioonid ja puha, aga mul on vist konnaaju. Kududa ja heegeldada oskan ja mitte halvasti, aga ma ei saa aru, kuidasmoodi seal seda lemmikute listi teha. Ja silte panna ja üldse neid asju teha, milleks seal need tohutud vaba-aja-veetmisvõimalused nagu paistavad.

6 kommentaari:

aabram ütles ...

Logid sisse; valid tähestiknimekirjast sobiva blogi; kliksid selle tähekese peal, mis nüüd muutub kollaseks. Ongi lemmik.

terje ütles ...

No vot siis, kas see oli seal kuskil kirjas ka?

aabram ütles ...

Hea küsimus, mu arust mitte. Küllap nad on eeldanud, et poweruserid tunnevad ära juba muudest rakendustest tuttavad elemendid ja saavad ise hakkama. Ma ka esimese hooga kratsisin kukalt aga kuna täheke lemmiku tähistamiseks on niivõrd klišeelik (kahtlustan, et tähekesed on üks-ühele Picasa pealt maha vehitud), siis ma oletasin, et ju nendega midagi tuleb peale hakata. Sa võid neile märku anda, et "lubage-lubage, selgitage inimese moodi kah kah". Meile arvutiinimestele on vahel tarvis anda üks müks ribidesse, et me kasutajatelt niipalju eelteadmisi ei eeldaks :-)

Ootel ütles ...

Ma näiteks ei saa aru, mille järgi see TOP seal tekib?

terje ütles ...

Ja sildistamised. Peab vist kirjutama hakkama tõepoolest.

aabram ütles ...

A sildistamine on seal jah, natuke pentsik. Selle kohta on neil paar sõna öeldud kah, aga selleks tuleb taibata, et seda paremat ülemist tekstiauku "Info" saab tegelt ka kerida. Hiirerullik seal paraku ei tööta, vähemalt minult, tarvis noolekeste peal klikkides allapoole kerida. Aga põhimõtteliselt on nii, et kui sa valid tähestikst sobiva tähe ja klikid blogi nime peal, siis üles infokasti kuvatase pisut teavet selle blogi kohta ning muuhulgas on seal ka kast sildistamise jaoks. Kirjutad sinna sildi, mis sinu arvates toda blogi iseloomustab. Ainult et see süsteem on minu arvates tiba nõrk - niipea, kui sa sama asja teistmoodi sõnastad, tekib kohe uus silt. Näiteks mina ei saa aru, miks on osadel küljes silt "fotoblogi" (blogi tüüp), mitte "fotograafia" (blogi teema) aga teisel on näiteks "haridus" (teema), mitte "haridusblogi" (tüüp). Usun, et paari kuu pärast on kena supp seal.