neljapäev, 15. detsember 2005

Ma juba eile mõtlesin aktsiahindadest ja rindeteadetest

täna panen kirja kah, sest et see hala Tallinki aktsiahinna languse üle on ikka juba liiast. Ok, minu meelest ka pole see firma suurem asi ei läbipaistvuse ega kapitali tootluse ja muude oluliste näitajate poolest, aga no kas tõesti hakkab äripäev iga päev rindeteateid edastama ja hüsteeriat tekitama. Kõike ei pea ju ostma kui liigset raha pole ja kannatust ka mitte. ERinõme olnukd seks otstarbeks laenu võtta. Täna müüa oleks juba ilmselge lollus, nüüd juba pigem külmutada mõtted ja vaadata pikema perspektiiviga. Kümne aasta pärast ilmselt kahetseks tänast hüsteeriat. Sest no kohe üldse ei usu, et Tallink kolme kuu pärast pankrotti läheb. OK, laene on palju peal ja puha, aga silda ikka keegi siia Soome lahele ei ehita ja laevad on ja jäävad. Tunnelisse ma ka ei usu, sest Rootsi on vist ikka kaugemal kui asi väärt. Kas ostab siis mõni teine firma nad üles või ostavad ise kellegi - nagu suure suuga lubatakse.

Aga kes ütleski, et kui juba koristajad küsivad, mis eile Talse oli, on mõtet realiseerima hakata. Tuleb kõrvad lahti hoida.

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Heh, inimesed nõuavad aktsiaid ja tahavad investeerida. Kui mõni uus potentsiaalne tegija välja ilmub, siis on hüsteeria suur. Oleks rohkem neid tegijaid, oleks ka suhtumine normaalsem.
Nin