neljapäev, 2. veebruar 2006

Unistan oma aabramist

Täitsa õudne on, kui arvuti ühel hetkel üles ütleb, internetiühenduse katkestab ja ka teenusepakkuja ütleb, et tema midagi teha ei saa, tarkvara viga. Mida tean mina tarkvarast ja selle vigadest. Mitte midagi. Ja kui siis 5 tunni pärast kõik jälle on korras nii kui ennegi, tuli mõte. Kui ta näeb seal kuskil kaugel, et mu arvutil on kõik korras kuni ühenduskohani, siis ilmselt pääseb seda juhet pidi ju arvutisse ka? Miks mitte. Ehk võis selle jama, mis iganes seal oli, siis juhet mööda ära ka parandada? Oh, see kõlab vist absurdselt, aga mis muud on need updatemised ja nööda mu arvutisse tulnud parandused, mis siin oma elu elama hakkavad.

Teine tunne,mis oootamatult haihtunud internetiühendusega kaasnes: sõltuvus. On tekkinud. Ja võõrutusnähud saavad rasked olema. Veetsin nii mõnegi tunni masendunult ja meldes, kuidas katastroofi ära hoida. Just sain paar uut jutukaaslast msn-i, kui nad mult ära võetakse. Just sai lubatud paar kirja saata, tähtsad telefoninumbrid on saadud meilide juures, just hakkasid tudengitelt kodutööd laekuma... Elu ilma internetita? Küsiks nagu: Elu võimalikkusest kosmoses?

Kolmas tunne, mis eelnevaga koos tuli: Et mul pole tuttavat patsiga poissi itimeest, keda kutsuda - kui nüüd jääbki nii, kui ei leiagi kedagi, kes tuleks ja tarkvaraprobleemid lahendaks (no kuidas sa kutsud või kust nõu küsid , kui meilisaatmisvarianti pole) siis virtuaalelu kaob ära? Virtaalsed sõbrad-tuttavad, päevikut peab paberile kirjutama, kirjad jäävad saatmata ja saamata jne. Avalikku internetipunkti otsima? Lahenduseks on uue masina ost ehk, siis saab nt paigalduse ja seadistamise samast tellida ka? Kuid see võtab aega.
Õnneks siiski on olemas sellised inimesed, kellel lausa tööks tulla su koju su masinaga tutvuma. Aga no kust oleks ma osanud ise otsida ja leida. Tegelikult oleks pidanud selle peale varem mõtlema. Ja vajalikud asjad tuleb vist ruttu pulga peale salvestada. Aga no mida sa mõtled kui pea pulki täis on.

1 kommentaar:

aabram ütles ...

Jaa-ah?