reede, 15. september 2006

Hommikused pudrusöömised traditsiooniks

On kaks sõber-blogidest üles korjunud teemat, mis mind painavad. heas mõttes, muidugi. ET ka iseendal sellised mõtted pidevalt on peast läbi käinud.

Üks on Ieska toitumisprojekt. Miinimum toiduorv ja elatusmiinimum. Sellega seonduvalt säästmine ja kokkuhoidlik majandamine. Aga nüüd kus ta kirjutas dilemmast hommikuse saia ja pudru vahel, torkas miski. Meie pere sööb igal hommikul putru. Mitte saia. Seda saab heal juhul korra nädalas. Siis ka justu, singi, pesto või basiiliku ja tomatiga rikastatult ja mõnusalt grillituna. Laupäeval pannkooke ja vahel haruharva eineid Macist või hommikusi sooje kondiitritoodeid Prisma letist. Aga putru süüa ei ole mitte ainult odavam, vaid ka kohutavalt mõnus. Pudruhelbeid on mitut sorti - nelja ja viie vilja, kaera-, odra-, riisi ja hirsihelbed, üks parem kui teine.Ja ei kulu üldse palju. Ja ka ilma piimata keetes on väga hea. Ja kõht saab oluliselt rohkem täis ja päev on rõõmsam. Mingi hea moosilusikatäiega veel - keele viib alla. Ilmselt ons ee puhtalt harjumuse asi. Ka see on harjumise asi, kui keegi ei taha hommikul süüa. Sellega harjub, harjub ka hommikusöömisega. Mis jällegi väga kasulik nii tervisele kui rahakotile - lõuna ajal tahad juba palju vähem. Pluss veel see, et helbeid saab nt viiekilose koti kaupa hulgist osta - mis on igati hea, sest pappkarpe kulub vähem. Oleks vaid kus neid kotte hoida. Ja see ei ole üldse ju mingi eksklusiivsus või ekstreemsus ega eputamine. See võiks olla lausa normaalkäitumine.

3 kommentaari:

Marit ütles ...

Mina hakkasin ka pärast lapse sündi hommikuti putru sööma. Alguses sunniviisiliselt, sest olin vedeliku- ja pudrudieedil, aga siis juba vabatahtlikult, nii et endalegi ootamatult avastasin, et olen pea 2 kuud hommikuti ainult putru (ja sedagi üksnes veega keedetud) söönud. Ja meeldib! Ei taha enam mingeid võileibu :)

triangel ütles ...

aga mul jääb kõht tühjaks kui võileiba ei saa. harjumuse asi puhtalt, ma tena küll. söön pudru ära ja tunni aja pärats on kõht tühi. müsilga on asi veelgi hullem, siis on juba tööle jõudes kõht õõnes.

Ieska ütles ...

Minimaalses projektis oli nutune see, et ei võileiva ega ka pudru jaoks jätkunud. Putru sai ainult 3x 1dl! leiba oli küll, aga võid ja katet ei jätkunud.
Ma olen ka ikka harjumuste ori vist. Ikka tahaks nii putru kui ka võileiba :)