teisipäev, 12. september 2006

Muidugi tunnen ma kaasa talle. Aga turvameetmetega lolliks minna ka ei tasu.

Nüüd on see siis käes. Too veel linnavõim rahvale lähemale. Tulevad ja tulistavad. Ei saa kahte anatgonistlikku klassi ikka niimoodi kokku lasta. Kiirelt karmistatakse nüüd turvameetmeid. Ikka. Loodetavasti viiakse ka Magistrali keskusest see "filiaal" välja ja asendatakse mõne poega. Mis nad maksavad seal kallist üüri. Poemajja võib ju igasuguseid psühhosid mahtuda. Välisukse ees puuduvad väravad, mis röntgenkiiri väljastaks ja turvamehi on ka kogu keskuse peale vist ainultüks. Igastahes reaalne oht ja kui nüüd turvariske kaardistama hakatakse, siis ilmselt see koht saab küll hävitava hinnangu. Iseasi muidugi, kui tõenäoline on, et järgneva viie aasta jokksul järgmine selletaoline intsident juhtub. See tõenöosus oleneb juba hindajast. Aga seniks - ametnikud mõne kõrge torni ülemisele korrusele ja üles lasta ainult ükshaaval ja mööda nöörredelit.

Kõik eelnev muidugi ei tähenda, et mul siiralt kahju poleks sellest inimesest, kes praegu raskes seisunds haiglas viibib. Muidugi on. Aga hullude eest pole keegi kaitstud. Loodetavasti on linn omaametnikud vähemalt õnnetusjuhtumite vastu ära kindlustanud. Või teeb seda nüüd. Ka kaustahunnikud võivad varbaluu lömastada, alati pole püstoliga psühhopaati vajagi.

2 kommentaari:

Ieska ütles ...

Turvameetmed ees, turvameetmed taga ei lahenda selliseid probleeme nagunii. Mõnikord on vaja vaid paberite taga inimest näha. Aga see on juba liiga raske.

Anonüümne ütles ...

ei, linnaametnikud ei ole kuidagi kindlustatud. linnaametnikud on muidugi liiga lai mõiste, antud juhul oli tegemist sostiaalhoolekande osakonna töötajaga. ja sotsiaaltöötaja on nagu meditsiinitöötaja: teised ei saa pahatihti aru, miks väikese palga eest nii ilget tööd teha tahetakse. aga nää, teevad:(