teisipäev, 17. oktoober 2006

Kibuvitsamarjamahlast

Kibuvitsajook Põltsamaalt on täitsa hea jook. Kohe ülatavalt hea. Ja väga joodav. Selliste asjade puhul ma alati mõtisklen (eeldusel et see on naturaalselt ikka kibuvitsamarjadest tehtud) et kes ja kuidas neid korjab-puhastab. Kuigi kaasaegne tehnoloogia ilmselta. Ja meil oli see juba teine pakk. Õnenks on nad jah nüüd ka keeratava korgiga.

3 kommentaari:

triagel ütles ...

Vanasti me ikka tegime kibuvitsamarja kompotti. Jube puhastamine oli. Aga väga maitsev. Puhtalt oli liiga lääge, ema tegi tikrikompotiga pooleks.

Juuli ütles ...

Ostsin täna esimest korda seda jooki.Kui mulle oleks antud seda pimetestil, siis oleksin kindlasti pidanud mingiks nektariks. Minu jaoks on "jook" alati tähendanud selget, ilma tuntava viljalihata vedelikku. Koostist uurides sai selgeks, et pakis on veega lahjendatud püree. Aga joodav on ta küll! Esimese lonksu järel tundus liiga magus, kuid iga järgneva lonksuga hakkab rohkem meeldima!

Stuart ütles ...

(loeb kapi pealt kokku juba kolm tyhja pakki) M6nus ryybe. Esimesel hetkel selline kuidagi nagu... noh, nagu polekski maitset. Aga samas jube hea, ei tekita k6rvetisi (nagu m6ned isegi magusad mahlad kipuvad tegema) ja ilmselt on juuube tervislik. Yhes6naga, kiidan.