laupäev, 11. oktoober 2008

Kes mäletab õunakastet?

Oli kord, purgis ja imemaitsev. Ja siis sea enam ei olnud, nüüd ma ei teagi, äkki isegi tehakse-müüakse, sest kõik retro tuleb ju taas. Kuna meil on nüüd majapidamises ilus uus elektriline mahlapress, ja palju õunu peale selle, siis laseme aga õunu sellest läbi. treener üle kah pooisile, et naturaalne lahjendatud õunamahl olla kõige parem energiajook. Aga puhtast mahlast jääb seal järele ports vahusegust mehu. Viljaliha, mida võib ka muidugi mahlaga segada ja ära juua, aga ma keetsin sellest hoopis moosi.  Ja tuligi seesama õunakaste. Väga lahe. tegelikult, kui õunad enne mahlatamist ära puhastada, saaks kõik sodi potti panna, aga kes see viitsib, onju. 

7 kommentaari:

KK ütles ...

Mina mäletan! Jube hea asi oli, eriti vahukoorega :)

Marianne S ütles ...

ma kah mäletan. maksid umbes 32-36 kopikat.
treeninglaagrites sai seda palju ostetud ja söödud.
vahukoorega pole proovinud, me vist sõime küpsistega :)

Cranberry ütles ...

mäletan-mäletan...sama siin, et treeninglaagrites sai seda söödud purkide kaupa...ja pärast tundsin,kuidas magu kõrvetas - aga ülihea oli ja annaks ei tea mida, et seda veelkord proovida. Mõned aastad tagasi tegi Salvest miskit püreed lastele ja maitses sama hästi kui aastal 1986-87 õunakaste. Olid alles ajad ;o))

Sisalik ütles ...

Hmm, mulle tundus, et märkasin taolist asja ükskord Prismas titetoitude alumisel riiulil, Salvesti esituses. Peaaegu oleksin ka ostnud, kuna ka tekkis miski minevikuseos-emotsioon.

Anonüümne ütles ...

Müüakse nii Selveris kui Prismas, sama maitsega, mis vanastigi. Selveris veel Selveri oma toote märgi all.

Krista ütles ...

Salvesti enda vabrikupoes oli see täna kindlasti olemas - ekstra piilusin, kui seal käisin:)

Anonüümne ütles ...

Hilja küll kirjutan aga võib-olla abiks ikka! Sama maitse ja koostise saab ise ka kodus teha! Parimad õunad on valgest klaarist -lihsalt võta vaid süda välja lõigu sektoriteks ja pane keema tilk vett ka. Kui on pehme püreestada köögikombainiga või nuimikseriga. Nüüd maitse järgi suhkrut ja korraks keema(kipub kõrbema)ja kinlasti segada. Sama saab teha ka mikrolaineahjus(kaas peale). Nüüd kuumalt kuumadesse purkidesse keldrisse või kõhtu!:) Inga