reede, 7. november 2008

ajakiri ja laaat

Sain mardilaadalt kätte oma Käsitöö ajakirja. Mis sealt siis seekord meelde jäi? See valge tüdruku kleidike (aet) - nii lihtne ja ilus. Ja siidi ja villaga kindapaar. Leina Neima ehted. Huvitava allservaga piduseelik. Armas lumemarjadega tikkimismuster. Üks seljapealsete palmikutega kampsun, ja teine, pruun ja pitsiga, aga millel varrukavolang oleks võinud olla volang siiski. see oli siis puudus nagu. aga heegelmotiividest hõlmaga pluus jälle meeldis hirmsasti. Ja kõige rohkem meeldis viimasel lehel olev tagasiside küsimustik, tehiskiudude ja maalammaste villa artikkel ning Käsitööpäevade reklaam.

Laat ise ei üllatanud ega midagi. Tikandivaip pisut ikka vist küll ja muhu tikandid muidugi ka, aga kellele need ei meeldiks, onju. Ruumi seal ju nagu oli, tegijaid oleks võinud lisaks panna ka ülemistele korrustele siiski. Ei olnud nagu nii, et üldse keegi poleks juurde mahtunud. aga tegelikult oli kõike niigi küll seal, isegi liiga palju.

seekord õnnestus ka natuke villa lõngaks kedrata, päris villa ja päris lõngaks. Ega tootlikkus sellel pole eriti kõrge ka peale pikka harjutamist, eks selleks ju vokid välja mõeldigi, siis ilmselgelt on see mõnus teraapiavorm. Niisamuti nagu viltiminegi. ja kudumine. Muud nikerdamised jäid puutmata, sest tirts suutis just päeval oma käe randmest ära väänata ja oli sidemes, ühekäelisena aga tundis tema ennast halvasti ja ega minagi siis saanud ju täiskasvanuna laste laua taha hakata. 

Oste sai sooritatud siiski, aga nagu teada, ega ma suuda osta siis midagi sellist, mida ise käsitsi teha saab. Või mida nagu väga vaja pole. neid ostis siis triinu. näiteks vildist hiirekese ja meega huulevõiet. Ma sain seepi siiski - tõrva ja astelpaju ja kadakamarja, ja Tamme ürditalu dipikastme pulbrit, millega sobib suurepäraselt ka salatit maitsestada ja kus pole üldse soola, aga maitset on nii et anna olla. Ja meega huulevõiet. ja juustu ja vorsti , savikausse ja kolme sangaga kruusi ja lõpuks ka korvitäie sibulaid - korvi pärast põhiliselt ja natuke sibulate pärast ka.

1 kommentaar:

X by Leina Neima ütles ...

Laadale ei jõudnudki aga tore lugeda ikka. Ja tänud hea sõna eest, ma alati rõõmustan kohe südamest :)