reede, 23. jaanuar 2009

tähestikuraamatutest vaimustuses

Kui ma jõulude ajal nägin ja ostsin poest tähestikuraamatu söödava tähestikuga, siis täna nägin prismas teist samalaadset, kus tähed olid tehtid igasugustest muudest asjadest - pihlakad, seened, pähklid. Jube armas raamat oli. Ja ei olnud need autorid, kes nood arvutifondid tegid. Hoopis teist masti nimed olid. Aga praegu on siin lektüüriks aabits eelkooliealistele, seal on igasuguseid huvitavaid pilte ja asju, aga eks lugemiseni on ikka veel pikk maa minna. ja kirjutamiseni. ja joonistamine ei ole ka ikka veel see "tema tassike teed". (kas eesti keeli on ka sellist lahedat väljendit üldse olemas, näe meelde ei tule ega tule) raamat aga oli tõesti tore. Asju saab ju ka nimetada, ehki oli näha, et ta eelistas nimetada tähti, mitte asju, millest tähed tehtud olid.

Ja Fisher Price kallikutsu oli ka olemas, ehki leks arvas, et see on vist meile juba liiga titekas. Aga ma tahas seda endale sünnipäevaks näiteks.

ja nii me tahtsime hopis Lotte leiutajateküla raamatut seekord, sest miskipärast on ta varem jänud ostmata. vaatasin esmakorselt, millised imearmsad illustratsioonid seal on, miline detailsus ja millised kibuvitsad. Appikene

Kommentaare ei ole: