kolmapäev, 29. aprill 2009

Imeline

Täna oli seebikoolitus. kauaoodatud kaunikene, päris seebikiviga ja puha. Juta lahkel ettenäitamisel valmisid Hobipunkti naiskonnale kitsepiima-mudaseep ning lavendli-alkannaseep. Ega see tegelikult polnudki nagu mingi koolitus vaid pigem lõbus ja lahe kooskeetmine, ehki mina isiklikult küll kätt valgeks ei saanud rohkem kui natuke massi segamisega, et ilus muster sisse tuleks (kas tuli, seda näeb vast homme-ülehomme) ja seebivormi vannilinasse mähkimisega. Suure töö tegid teised ära. Aga küll see päev ka kunagi tuleb, seda enam, et seebikivi on nüüd olemas ja kõik muud head-paremad õlid (avokaadoõli näiteks) ja lõhnad ka, mis vaja. Käsitöö? tibake ikka. Sammuke edasi. Müüdid murtud. Sest eks need nähtud seebid on ikka imelised olnud küll. Juta ise oli ka imeline.

2 kommentaari:

Egater ütles ...

Vot minu jaoks on NaOHga seebi keetmine küll käsitöö, erinevatest massidest kokku "sulatamine" mitte.Täna just tunnis nuusutasime kaks aastat tagasi kooskeetmisel (milline sobiv väljend :) ) saadud tükikest. Oli hea õppematerjal hüdroksiidide jutu juurde :)
Põnevusega ootan mustritega seepe

Terje ütles ...

sul võib õigus olla, poolfabrikaate ei kasutata, kõik on algosakestest. samas kui vaatad kasvõi neid siin: http://ideepank.wordpress.com/category/seebi-valmistamine/
siis oli ikka pusimist küll ja ei ütleks, et vähem meisterdamist või mõtlemist oli. Ikka kaalud ja mõõdad ja glütseriiniseebi mass ju ka seebikiviga kunagi kellegi poolt valmis tehtud.