neljapäev, 2. juuli 2009

Palmarosa ja piparmünt

Küllap oleks pidanud palmarosa lõhn mind rahustama, aga ärritus kadunud fotokajuhtme pärast oli suurem. Ilmslet jäi see maale viimati, sest lihtsalt mitte kusagil ei ole. 

tegin pilti oma suurepärastest kosmeetikumidest. Aga kuna juhet ei ole, siis peab olema fantaasia. Üks on piparmündi, teine palmarosa eeterliku õliga, üks on kooriv seep-kreem, teine lihtsalt kehavõie. 

Rohelises karbis on roosa, sile-sile ja mahe-mahe või. Lõhnab ja paitab nahka. Võibolla sai häid asju liiga palju sinna, aga kõiki siiski ju vaid tilgake. Mass on tahke ja näpuga sealt kübekest endale saades ongi seda vaid kübeke, mingit paksu kihi kehale määrimist ei toimu. Nii tundub see veel suurem luksus olevat, kuigi peamiselt tuleb see tunne vist ikka lõhnast.

50 g sheavõid, 10 g olive squalane, 5 g kibuvitsaseemneõli, 5 g jojobaõli. Ja sutsuke maasikapulbrit ning mõned tilgad palmarosa eeterlikku õli. 

Teine mass on roosas karbis ja roheline. Ja rohelise sees on pruunid täpikesed. Lõhnab piparmündiselt. See on tegelikult siis kooriv seep - suhkruga variant ei töötanud. Suhkur sulas kenasti ära ja ei mingit koorivat toimet. Kohvipuru aga sobib selleks, on alati sobinud. Seep vahutab, sheavõi ja avokaado hooldavad nahka ning piparmünt lihtsalt lõhnab hulluksajavalt.

30 gr riivitud seepi, hästi vähe vett, 5 g sheavõid, 5 g avokaadoõli, lusikatäis kohvipuru. Piparmünt.

Järgmisena paluti asuda huulevõide kallale. Selleks on natuke mesilasvaha vaja vist, sest kõik retseptid, mida ma näinud olen, on mesilasvaha baasil.

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

jojobavaha on selle jaoks.h.