esmaspäev, 17. august 2009

lavendlit ja šokolaadi jne

 Ehki nad on väheke erinevad ka. Pruun on šokolaadilõhnaline, sheavõi, jojoabõli ja kookosrasvaga. Lõhnab nagu sokolaad, loomulikult. Ja mida aeg edasi seda kirglikumalt. Ilusad reljeefsed keerud tulid pinnale, alguses tundusid sellised mõttetud, aga aja möödudes on väheke värvivarjundit tekkinud. Ja ei kaalu see kumer tükk üldse vähe, praegu, veel kaks nädalat kuivamist ees, oli 130 g.  Roosas seebis on ka aimata väheke mustrit - roosa ja valge kumavad üksteisest läbi kui lähedalt vaadata. Kokku segatud samad koostisosad, aga patšuli lõhn niimoodi üksikuna pole vist ikka päris see. Selline terav desinfitseerimisvahendi lõhn, aga natuke mahedam ja huvitavam kui Domestos. Mis pestes võib tegelikult täitsa omapärase puhta ihu lõhna külge jätta. Püüan edaspidi mingi seguvarinadi leiutada, näiteks vaniljega? Aga roosa on väga ilus roosa värv.  Lavendliseebis on lisaks veele ja seebikivile jälle vanad tuttavad oliiviõli, kookosrasv, sheavõi ja avokaadoõli. Alkannapulbri tumedad viirud pidid tegelikult heledamad olema ja puha, aga värvisegamisel olin väheke ettevaatamatu ning tulemuseks tume plekk keset seepi. Vaimusilmas nägin tumedamaid triipe vaheldumisi heledatega. Aga selline omamoodi igastahes ja ilmselt pesemismõnu ei riku. Lavendlilõhna ja õisi on seebi sees ja need on pesemisel head masseerijad. Lavendli rahustavat toimest rääkimata, seda kulub vahetpidamata.

Kõige värskem, aga kõige armsam on kaerajahuga vaarikaseep. Pinnal see valge säbruline kiht on kaerahelvestest. Ikka koorimiseks ja masseerimiseks. Kuna me saime siis just palmirasva müügisaali, siis loomulikult läks see seebi sisse ka: oliiviõli, palmirasv ja kookosrasv. Seebi sees kaerajahu ja marjapulber koorijateks.  Nii nad seal seisavad ja lõhnavad, vägisi tahaks PH taset testida, sest äkki on juba valmis? 

Ja castile seebist oli ka juba juttu.

4 kommentaari:

karumammi ütles ...

ohh, see šokolaadi oma näeb küll selline välja, et söö või ära :)

X by Leina Neima ütles ...

oi, nämm nämm... ma olen glütseriinseebi baasil maitsvaid "trühvleid" teinud küll aga isutab ka "päris seebiteo" järgi... kas sel sügisel ka uusi kursusi oodata on?

KK ütles ...

Ägedad näevad välja tõesti!

Terje ütles ...

Soovijatel on võimalik endale ka tükike omandada nüüd.