pühapäev, 1. november 2009

kui kõike tahaks proovida

mingis mõttes on ka seebi tegemine nagu väike narkomaania alaliik. Ses mõttes et võib sõltuvusse jääda. Õnneks ei ole see ühiskonnaohtlik. Ehki haarab meeli ja mõtteid üsna samamoodi ning lahti ei lase. Ise, ise, ise - katsetada seda, teist ja kolmandat. Võiks ju ühe retsepti juurde jääda, aga praegu näiteks painab üks kookospiimaga retsept. Ja siis lootus saada käega katsuda looduslikku glütseriini ning ise üks läbipaistev seep algusest lõpuni valmis keeta. Seniks aga noid tavalisi. Kirjutan retseptid ja tegemiskuupäevad ja muud märkused üles tollesse imearmsasse punste kaantega ja kuldse liblikaga märkmikku, mille eelmisel aastal KK pakivahetuses kingiks sain, riidest kaaned on vist saanud külge tilga mingit aroomiõli, igatahes piparmünti ja kaneeli on tunda.

siis saab igat sorti natukene. Tumeda šokolaadiga, siis šokolaad piparmündiga ja jõululõhna ju ka vaja. Ning värve mõistagi. Rohelist ja punast ja piparmündiõie värvi lillat ka. Ja valget savi sisse. Ning jõululõhnaga tundus hästi jõhvikapulber sobivat.

Retsept  ka: 

kookosrasv 180 g

sheavõi 150 g

jojobaõli graanulid 60 g

oliiviõli 210 g

seebikivi 80 g, vett 228 g

Valge savi segasin kibuvitsaseemne õliga. Jojobavaha kipub segamiskausi servadel hanguma, sestap tuleb segu teha kõrgemal temperatuuril (mitte jahutada 35 kraadini vaid hoida 50 kraadi kanti) ja hoolitseda selle eest, et kausi külgedele kippuv jojoba ikka kenasti seguneks.

Nig siit halloweeni teemaga seonduvalt, ehki see mind ennast eriti ei eruta, leiab ühe toreda kõrvitsapüreega seebi retsepti. Koostisained on lihtsad ka - kookosrasv, palmirasv, oliiviõli ja kastoorõli, kogused on küll untsides, aga kui on selline hea kaal, kus mõlemaid ühikuid annab kasutada, siis pole hullu.

3 kommentaari:

naine ütles ...

Uuri, et kas Sinu seepe ka kusagil müügis on või ehk oled tulemas neid näiteks Tartu poole kuhugi müügiks tooma vms? Tõeliselt lõhnava seebiisu ajasid peale, minust saaks sulle ustav klient:)

tellimine ütles ...

Ei müü:)
14. nov teeme Hobipunktiga Tartus Tasku keskuses käsitööpäeva, teoreetiliselt võiksin vist mõelda näidisseepide leti avamisele:)
vt infot:www.kasitoopaev.ee

Terje

Anonüümne ütles ...

Mina oleksin ka sellest vahvast seebist väga-väga huvitatud. Asun Tartus ja astuks kindlasti käsitööpäevalt läbi.

Lõngamari