pühapäev, 17. jaanuar 2010

Pühapäevane seep

Hirmus seebi tegemise isu oli. Millegipärast. eh, ma tean küll, selle arhiivi pandud loo pärast muidugi. Pole ju ammu teinud ka, ainult mõelda jõudnud olen. Ja inspiratsiooni kogunud(blogisid lugenud) . Vaata kasvõi seda valentinipäevaks siin.  Ehki ma ei jõua neid seepe kõiki iialgi ära pesta, müüa ega kinkida. Aga see on kudumisega muidugi samamoodi. Selle vahega, et kudumi saab üles harutada. Seep muidugi jälle seisab igavesti, ei lähe moest ega söö teda koid. Niisiis, panin põlle ette.

Kodus oli oliiviõli, seebikivi ja natuke lõhna. Tükiliseks läinud mangopulbrit ka. seda juhtub, kui ta õhu kätte seisma jääb. Õnneks sain ta kenasti pulbristada. Nii saigi seep. Castile seep mangopulbri ja ingveri-kaneelilõhnaga. Selline vahva kollane.

Kui võtta 500 ml oliiviõli,125 g vett, 64 g seebikivi ja 150 g mangopulbrit, siis mahub täpselt ära sellesse kuueosalisse seebivormi. Kokkusegamistemperatuur oli 45 kraadi ja segamiseks kulus imelikul kombel alla 15 minuti isegi. 

Reede õhtul aga oli selline laua sisseõnnistamise õhtu siis, mina tegin kõrvarõngad ja E ka. Ütleme nii, et see aasakeeramise oskus vajab veel lihvimist. Kuigi põhiline on valida ikka õige vidin ja need sinised olid päris vahvad.

Kommentaare ei ole: