kolmapäev, 10. veebruar 2010

Käsitöö kevad 2010

Värske Käsitöö on laual, mingi mulje ikka tekkis. Seekord küll natuke teistsugune, eklektiline (ilus sõna lihtsalt). Eelmine number oli ühtlasem. Aga pildid olid endiselt kenad. Misjärel ei saanud enam ka aru, et kellele tegelikult see ajakiri mõeldud peaks olema. Sithgrupp KÕIK käsitöölised, ei saa see ometi olla. Või on. Sel juhul peaks olema ajakiri 3 korda paksem ja ilmuma iga kuu. ET iga käsitööline saaks midagi.
Mida tahab minusugune lihtne käsitööline? Mudeleid, mis tunduvad uued ja huvitavad ja mida saab ise õpetust järgides järele teha. Selliseid, mida ei ole enne näinud aga on vahvad või siis selliseid, mida nagu oleks näinud, kuid niisama pildi järgi teha ei oskaks. Mõned muidugi oskavad alati. Neile see osa ilmselt siis mõeldud ei ole. Sellisetele käsitöölistele peaks olema ideed, disainerite leheküljed, ülevaated maailmamoest?Näe ja ongi - nahakunstnikud viimases veerandis. Huvitavad kontseptuaalsed ideed, täiesti kandmiskõlbmatud seljakotid. Ise ostsin küll ka jälle oma viimase ilusa koti Jouni firmalt, aga see oli liiga lihtne, et olla nende üliõpilaste projekti osa.
Siis, et ajakiri liiga lihtne ja labane ei tunduks, peab seal kindlasti olema midagi sellist, mis on jube ilus ja tahaks endale ka, aga iialgi teha ei saa.
Nagu see kardinaid käsitlev osa. Jälle täiesti olemas. Ja postament.
Ja siis midagi sellist, mille kohta saaks ütelda, et milleks see nüüd siis siin. Näiteks lilleseade lehekülg täitis seekord lünga. Ja lapse mantel ei olnud päris minu maitse. Aga sellel on täiuslik kudumisõpetus. Nagu ka roosilisel vestil ja dominoruutudest seelikul. Steekidega vest on minulgi just poole peal.
Lugejatele inimestele oli päris mitu lugemist. Kuigi ma päris hästi ei saanud aru, mismõttes on 240 meetrit lõnga 1 kilogrammis õhkpeenike lõng. Omakandi inimestest (ei, mitte minu kandi) loetakse ka alati hea meele ja südamega. Ja kunstikallakuga inimestele nii palju kohti kuhu minna ja näitusi, mida oodata. Millegipärast jäi aga tunne, et on olemas kahte tüüpi käsitööd - rahvuslik käsitöö, mida esindab edukalt RKL ja kunstikallakuga tarbekunst. Seda igapäevast väga ürituste koha peal silma ei hakanud. Nõelapadja teema ju oleks võinud olla just praegu, samas võiks järgmises olla reportaaz millestki taolisest. Natuke rohkem elu, natuke liikuvam, natuke reaalsem. see muidugi sobiks pidevalt muutuvasse internetti paremini. www.Naistemaailm.ee on, aga see on üsna käsitöövaba. Käsitöö ajajkirjale sobiks analoogne netilahendus tegelikult ka. Või siis üldse mitte.

Kommentaare ei ole: