pühapäev, 14. veebruar 2010

Kuidas ma kreemi tegin

Lihtsast kehavõist edasi minnes on loogiline samm teha "päris" kreemi, sellist, milles on ka vett või midagi sellist. ja nagu ma teada sain, siis ilma vee, glütseriini või aloe-vera geeli sisalduseta asi ei imendu ega niisuta nii hästi kui vee sisaldusega kreem ja on efektiivsed vaid niiskele nahale määrides. Igastahes sain ma lõpuks ajsatundjalt julgustut ja siis lõpuks said kokku vesi, emulgaator, kakaovõi ning väike õlisegu. Täitsa lahe hetk oli, kui asi kreemiseks majoneesiks järsku tõmbus. Allikad väidavad, et isegi juhul, kui tegu ebaõnnestub ja segu täiesti ei emulgeeru, ehk hiljem kkagi veefaas ja õlifaas eralduvad, võib nad kenasti segamini loksutaa ja kreemi 6 kuud kasutada. Kui temperatuur valmistamisel on mõõdukas onud, siis selle aja jooksul ei rikne.
Kollane on porgandiõli pärast. ja esimesel võimalusel soetan ka mini-mikseri. aaloegeeli on ka vaja, sest ega talvekülmad veel möödas ei ole ja talviseks õueminemise kreemiks targad inimesed veesisaldusega kreemi ei soovita.
Koostises: vesi, aprikoosi ja porgandiõli, kakaovõi, emulgaator BTMS, lisanditeks e-vitamin, kaeraproteiin, paratexin.
Lihtsama talvekreemi saab ilma emulgaatorita siiski ka: 2 osa sheavõid, 1 osa õli, 1 osa glütseriini või aaloegeeli, sest sheavõil olla lisaks muudele headele omadustele veel hea emulgaatori omadused.

1 kommentaar:

X by Leina Neima ütles ...

Oi, nämma... kas sa seda tegemise tarkust kunagi jagad ka?