neljapäev, 13. mai 2010

Arvamus

uus värske Käsitöö suvenumber on nüüd juba pea nädala letil olnud, aga ma pole märganud, et keegi seda märgnud oleks, internetis, ma mõtlen. Ja ometi jälgin ma pea 200 käsitööblogi ja veel nipet näpet sealt ja siit regulaarselt, rääkimata ebaregularsetest pistelistest kontrollidest erinevates foorumites. Võtsin teisipäeval ajakirja käsitööringi kaasa, et küsiks siis fookusgrupilt konkreetselt. Ei olnud sealgi tulemus roosiline, aga järeldusi saaks teha küll. Ei olnud säravaid tähti ega seda, mida oodatakse suvenumbrilt. See siht, et suvel rauta rege, see vist ajakirja hindamisel ei tööta. Samas, ei saa välistada, et mõne aja pärast otsid just selle numbri üles ja hakkad talveks kampsunit kuduma. Isiklikult need selle numbri omad ei olnud ükski minu maitse ja taikkajakku (ehk see kaanepildi oma, ühes tükis, pealekeeratava kraega) olen ma juba mitu korda kudunud. ON küll lihtne ja efektne, aga seal mõjus vaid tautana kaunitele ehetele. Ei olnud midagi sellist, mida tahtnuksid ise järele teha. Oli hirmus palju õmblemist. Olid kummalised vormid, värvid ja tekstiosa selles numbris väga mahukas. Nii palju ükskõiksust vaatajate silmis pole varem kohanud. siiski, siiski - haaremipükste lõige oli väga vajalik vähemalt ühele ja savist pärlid meeldisid polümeersavi mittearmastajatele. Mulle meeldis lugu koolist ja õpetajast ja lasteriiete õmblemise teemalehed oli head - kui ainult õmblik oleks. Samas, seda türkiissinist imetegu ei teeks iial kirjust lõngast ja üldse, ehk on järgmses numris rohkem klassikalist käsitööd, tikkimist näiteks:)

7 kommentaari:

KK ütles ...

Oh, ma pole isegi märganud, et on müügil. Peaks poes lappama.

oravake ütles ...

Ma lappasin naabrinaise oma, aga jah. No näiteks klaasisulatus ja hõbedaga mässamine nõuavad spetsiell riistu, seda kodus ei tee. Muidu oli ilus vaadata küll.

Õpetajast rääkiv artikkel oli jah huvitav.

Üldiselt üks pluss neil uuematel Käsitöödel ikka on ka: igas numbris on olnud miski suuremanumbriline lõige. Juba nähtusena on see vägagi tervitatav, sest muidu naljalt 46-st suuremat ei ole, kui sedagi.

Egater ütles ...

Mul on ajakiri vist juba aprilli lõpust või...umbes 2 nädalat. Ja mõtlesin ka just ükspäev, et miks vaikus. Jõudsin järeldusele, et ilmselt valdavad enamikku minu tunded - pettumus. Kui eelmiste puhul ma ei tundnud, et need on päris minu numbrid, siis seekordne ületas kahjuks need tunded tugevalt.
Meeldis muidugi pärandihoidjate lugu meie oma inimese, Helgi Põllo tõttu tema tütre esituses. Ja ilma praegu ajakirja lappimat, tuleb pähe kursuseõe konstrueeritud komplekt, mida kunagi õmmelda võiks, aga muidu....eks selle pärast, et tegu on Eesti oma ajakirjaga, tellin edasi. Aga kaua veel, pole sugugi kindel

Muhv ütles ...

Uue numbri kaanekujundus on nii "väljamaalik", et paljud võib-olla ei märkagi, et meie oma ajakiri. Minu jaoks oli küll üllatuseks, kui kaanelt Käsitöö lugesin :)
Sisu ma ei kommenteeri, Käsitöö pole ammu enam minu ajakiri. Uue toimetuse esimene number küll andis lootust, et saab jälle omamaist ajakirja ostma hakata, aga kahjuks jäi see ainsamaks tähelennuks minu silmis.

Pisi-Pisi ütles ...

Ühte kleiti ma vaatan ja plaanin teha (no siis, kui mõistus jälle peast lendab ja ma õmblusmasina taha istun...). See kleit on see traksidega rangete vaoltidega asi.

Maasikad oli kihvt mõte, aga muidu - ei midagi sellist, mida järgi teeks. Lasteriiete lõigete üle on ka hea meel. Aga heegel- ja kudumõtete koha pealt suur ümmargune null on selles ajakirjas. Kahju.

kommid ütles ...

Mina lappasin umbes nädal tagasi ta poes läbi ja esimest korda ei ostnud seda ajakirja. Mõtlesin, et kui kodus kripeldama jääb, siis hiljem ostan. Siiani ei ole ostnud. No ei ole seal minu jaoks enam midagi.

Anonüümne ütles ...

näib,et värske Käsitöö arvustus tulebki nüüd siia Vardamoori blogusse :).
mina muidugi tunnen head meelt, et erinevalt tavalistest kudumite ja heegelduste rohkusest hakkab õmblusvaldkond pead tõstma. mina sain küll ühe geniaalse idee, kuidas sirmi teha. kes Nõelakojas on käinud, see teab, et vaja on-vaja on.
huvitav on, mulle meeldib!
ingrid