laupäev, 8. mai 2010

Täna külvasin spinati. Sordinimega matador. Tegelikult tulnuks veel varem külvata, umbes eelmise aasta novembris, aga see oleks liiig mis liig. Täna oli muidugi juba natuke hilja, aga ehk mitte liiga palav.Arenemiseks vajab +15 kraadi, aga idaneda tahtnuks ta jahedamas. Kuid varem lihtsalt polnuv võimalik peenramaale astuda ilma sisse vajumata. Tänagi oli väga riskantne ja alumises servas lainetab vesi ikkagi. Kartulipeenar peab veel ootama. http://vardamoor.blogspot.com/2008/08/endale-meeldetuleuseks-spinat.html Leho kaevas kraavi. Hästi ilusa ja vesi vulises nii mõnusalt. Haridus ei ole mööda külge maha jooksnud, kalle oli õige.Kuigi me ei suutnud tuvastada, kuhu see suur kraav suubub, pigem ta sumbub, siis mahub sinna ikkagi oluliselt rohkem vett, kui meie krundi lodusse. Pardid tulid ka ja liblikaid oli nii kollaseid kui kirjuid.

2 kommentaari:

KK ütles ...

Miks novembris? Mina panin eelmisel aastal mais ja tuli ilus spinat sügiseks küll. Isegi liiga palju tuli :D.
Omal plaan homme pisut kaevata, peenraid vist veel teha ei jõua. Samas maa on meil veel nii külm, et ema ei soovita peale rediste midagi maha ka panna.

Terje ütles ...

Raamatust lugesin:) eeistab jahedat alla 15 kraadist temperatuuri. Palavas läheb kohe õitsema, eelmine aasta juba juhtus mul nii. Aga loodame jahedat maid:)
A vbl sõltub sordist ka