reede, 9. juuli 2010

Õmblen kleiti

Ja juba mitmendat päeva ja valmis ei saa. Imeilus valge, mustade lilledega riie on. Lõige on ka, kena. Vähemasti ajakirjapildil. Ma käisin veel ekstra selle kleidi jaoks poest ajakirja otsimas, kust mõne ilusa suvekleidi leiaks. nagu kiuste oli vaid 1 selline. teises oli juba sügis.
Lõigete võtmine on rist ja viletsus, kui iga ruutmeeter majas on kaetud mänguasjadega ja pealegi ei ole kodus läbipaistvat paberit. Torgid aga nõelaga läbi lõike täpikesi, higi tilgub nna otsas. palav ju, see võtab tempo alla ja tahtmise ka. Ehki kangapoes oli see suur. No neil oli 40% ale ka.
Kangas tahab ju ka laiali laotatud saada. Noh, mahtus peale kõva vehklemist. siis lõikasin hurraaga  kolm ühesugust traksi, selle asemel, et vahepeal lõige teistpidi keerata. Riiet õnneks on hulgi ja puudu ei jää. Üle jääb. Mustrit ei suuda klapitada, löön käega. Ilmselt on see viga.
Õmblesingi kõi kokku, isegi peitluku ja voodri, eelnevalt targematega konsulteerides, et kuidas see voodrivärk ikka tegelikult käib. aga ilma ka ei saa, paistab ju haledalt läbi kõik tselluliit. Kahe päeva kokkuvõttes näen välja nagu maša oma esimesele ballile minemas. teismeline käskis keskkohale kinnitada musta laia vööriba. seda ma nüüd siin mõtlengi, et kuidas. Oleks enne, oleks õmbluse vahele kenasti toppinud, harutaks seelikuosa ülaosa küljest lahti ja paneks lindi sinna vahele? Või ikkagi peale - aga kuidas need krooked ja voldid siis...ja mu imeilus lukuõmblus. Aga ilma on kah, kuidas ütelda - maša oleks nagu kuuendat kuud käima peal. Lindiga on ilusam küll. Nagu päris. ja siis muidugi tekib mõte, et need traksid ei ole ikka kõige parema lõikega, need rooma gladiaatoriülikonna õlatiivad on vist liig mis liig. Harutaks need ka üles?

1 kommentaar:

KK ütles ...

Issand see kõlab nagu kangelastegu! Sellise kuumusega veel õmmelda, vapper oled.