laupäev, 14. august 2010

Külgepidi käsitöös

Mereteema on suvel moes olnud, triibud nii ja teistpidi, sinised ja punased. Kuldsed metallnööbid. Sügis pole kaugel ka ja õhtud on juba jahedad, võib isegi kampsun olla meretiibuline. Selline ajatu klassika.
Värskes "Käsitöös" üllitusid minu kootud ja juhendistatud triibikud meremehekampsunid ja heegelvõrgud: see ja üks teine, kollane, samane nagu see oranžki. Eks see, et nad enne blogis olid juba ja mingi eriline uudistoode ju ka ei ole, natu-natukene häiris alul, aga no peatoimetaja veenis mind ära küll. Kõik inimesed ju bloge ei loe ja väga paljudele tuleb meelde tuletada, et kõik uus on hästi ära unustatud vana. Ja teiseks, see kuidas nad  ajakirjas esitletud olid, see oli kena. Selle rubriigi võikski ellu kutsuda, kus on "peatoimetaja lemmikud" . Asjad, mis on silma hakanud kuskil ja mis meeldivad ning mille valmistamisjuhiseid tahaks ka lugejaga jagada. Need võivad ju siis ka koopiad kuskilt olla, aga kui ma tean, et kust ja kuidas ja milline emotsioon sellega kaasneb, siis on rubriigil hoopis lisaväärtus juureski.

Mereasjad on disainer Chrisi visandi järgi kootud ja jakk on saanud ohtralt positiivset emotsiooni. Just see kaherealisus, pikendatud soonik ja kapuuts meeldivad kõigile. Nr 2 vardaga oli seda küll pikaldane kududa, aga jämedamast lõngast ja lõdvemalt oleks ikka väga liru jäänud. Nüüd on nii vähegi tugev, kui Novita tennessy lõng lubab. Ja tennessy oli ainuke, kus leidus ainuvõimalik navy blue värvitoon, see kõige-kõige

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Need meereteemalised kudumid olid kui värske meretuuleõhk meie kuumas suves :) Ja Tennessy puuvill, vana hea klassika, ongi minu meelest parim neiks suvekudumiteks. Mereteema on mõnus ja aegumatu!

Terje ütles ...

Küll sa oskad ilusasti hinge paitada, aitäh!

Anonüümne ütles ...

Mu õde kiitis mulle pool tundi, kui ilusad triibulised kampsunud "Käsitöös" olid. Et just sellised, mida tema hing ihaldab.