teisipäev, 24. august 2010

Selline lehmKudusin Ellenile lehma. Sellise. aga vat ei tulnud sellise kaubandusliku välimusega, millega ise rahul oleks olnud. Midagi läks viltu ja lehm tuli ebaproportsionaalne, mitte lehm, aga masajas maasiga. Pisikese pea ja hiigelkehaga. Küllap lugesin õpetust liiga kiiresti. Või toppisin liiga täis. see lõigete järgi kudumine, kus pärast peab kokku õmblema, pole ikka see, mis kohe vurrdi ühes tükis valmis. Alles pärast näed, mis tükid ja kuidas kokku. Kusjuures tükid olid suht absurdsed küll, eriti see peaosa, mis ka kolmest ribast koosneb, ehki selle kõik võiks lihtsa kahandusega lahendada. Intrasiatehnikas laike on edasi-tagasi kududes mõistagi lihtsam kududa, kui ringselt, selles osas ma ei kritiseeri. Aga see proportsioon läks jah kuidagi metsapoole, ja jalad olid lühikesed. Sõrgu ei hakanud üldse suure meelepahaga tegemagi. Kuigi lehmadel ju on suur keha küll. Ja iseenesest on lehma moodi ka, tänu laikudele muidugi. Ja sarved on ka peas.

Kahju muidugi, seda ju oodati väga. Aga poiss oli õnnelik ja ütles, et kooksin teise lehma veel. Äkki see tuleb siis ilusam. Juba tasapisi alustasingi

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kas lehma kudumise õpetus oli mingis vanas Burdas?

Terje ütles ...

Oli jah, mingis hästi vanas

Anonüümne ütles ...

Mäletan, et põhikooli ajal kudus klassijuhataja samasuguse lehma. Aasta pidi siis olema midagi 198... . 80-ndate lõpp igatahes, äärmisel juhul 1990.