laupäev, 20. august 2011

Augustikuu pitsipostitus

Ehki ma sel aastal Haapsalu salipäeval ja võistlusel järjekordselt ei osalenud, igasugustel erinevatel põhjustel, kodu- ja meelerahu huvides, siis pitsiga kokkupuude oli ikkagi. Küpseks sai üks suur rätik "Jaanuar 1982" Linda Elgase raamatust "Haapsalu Rätikud".  Selles on kõik rätikud tähistatud mitte mingi laululise või luulelise nime vaid lakoonilise kuu ja aastaga.
Olgu remargi korras öeldud, et selle rariteetse tähtteose sain ma auhinnaks 2008. aastal sallikudumisvõistluse esikoha eest ning samuti sellele eelnenud aastal, kuid siis lihtsalt osavõtu suveniirina. aga kudumiseni jõudsin alles nüüd.
Lääne elu kirjutab aga sallivõistlusest nii lakooniliselt ja veebiväljaandes pole pilte ega midagi.
Rätt reisis Itaaliasse ja saigi tänu sellele vist valmis kiiremini kui aastaga. Või kahega. Ravelry andmetel alustasin sellel aastal veebruaris. Eks need esimesed read olid vardal vist ikka juba varemgi, aga ma ei saanud kuidagi endaga kokkuleppele, kas teha täpselt mustri järgi või siis mitte. Ja kui, siis millise. Sest rätimustreid seal ju ikka on. Sestap eelmine,  must rätt vist enne valmis saigi, tollega oli lihtsam valikuid teha.
Ja nii saigi algusesse natuke rohkem nuppe, kui vaja oli. Rätik on tõeliselt suur, suurest voodist jätkus vaevalt, et teda sirutada.
Materjaliks peenike kahekordne Leedu villane lõng jämeduses 2/28. See peenikene ämblikuvõrgu materjal. Naturaalvalge.
Itaalias käis ka üks teine pitsikudum, aga kas sellest saab sall või rätt, pole veel otsustatud. Pooleliolev muster on Greta Garbo

4 kommentaari:

KK ütles ...

Imeilus rätt!

ieska ütles ...

Mõtlen siin just, et peaks ka räti kuduma , võimas näeb ikka välja.

Terje ütles ...

Tore, et teile ka meeldib.

pamod negi ütles ...

Great blog really enjoyed reading it. Have bookmarked you and will check back regular. Please feel free to take a look at my blog...
Cheap Xiamen Flights
Flights to Xiamen
Xiamen Flights