esmaspäev, 29. august 2011

Oluliselt vähem kui kunst

Selle kampsuni lugu sai alguse  juba paar aastat tagasi, kui kohtusin Käsitöö peatoimetajaga ja temal oli idee, et kuidas oleks, kui keegi kooks natuke kunstniku joonise järgi. Kunstnkuks siis Cris Vagiström. Crisil oli kaasas mitu joonistatud asja. Esiteks sini-valge triibuline komplekt mehele, naisele ja pisipojale. See saigi kõige varem valmis. Paabulinnukomplekt, kuhu pidi kuuluma kleit, seelik ja pluus sai Kaiga koostöös valmis järgmisena ja ilmus lõpuks ka 2011 kevadepoole.  Ajakirjaversioonis ei ilmunud seelikule küll seda kaharat alusseelikut, mis algse plaani järgi pidi nii seeliku kui kleidi ilusaks ja huvitavaks muutma ja rõhutama pitsimustrit ja lõiget.
Viimane asi oli geomeetriline kleit. Millest mul ka pilti pole, aga nüüd ilmus seegi. Vaat siin ei suutnud ma vist piisavalt enam kunstniku ideega kaasa minna ja ei kudunud seda kollase-musta-oranzina ning triibulisena. Rikkusin idee. Poes lõngavalimise hetkel ei olnud  sobivaid lõngu ka. Ma ei tahtnud seda teha villasest vaid kergest mohäärist, selle värvivalik aga ei osutunud nii rikkalikuks, kui oleks oodanud. Kuid tagasihoidlik pruuni kooslus on ometigi kantav ja puha. Loodetavasti. Ja energilismad inimsed võivad sele kududa ka energilisemate värvidega. Õlandid tuleb kindlasti õlaõmblusele alla panna, muidu krooge ei hoia.

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

väga ilus ju!

Anonüümne ütles ...

väga ilus ju!

Anonüümne ütles ...

Great blog really enjoyed reading it. Have bookmarked you and will check back regular. Please feel free to take a look at my blog...
cheap flights to Christchurch
Flights to Christchurch
Christchurch Flights