laupäev, 3. märts 2012

Käsitöö Kevad 2012

Nojah, kui kaanepilt kõrvale jätta, siis hea inimesena ei tahagi miskit halba ütelda Küllap pole siis paremaid asju sinna panna. Silma torkas küll, siiani paistab lettidel, ikkagi punane. Ja singeri masin loositakse tellijate vahel välja. Täitsa mõtlemapanev ja ahvatlev. Sest palju neid tellijaid ikka on, kel juba tellitud ja enamik ilmselt ei tahagi, sestap peaks võiduvõimalus päris suur olema.

Kaanelt torkas silma pealkiri Räägime käsitöö hinnast. Eks see teema oli peale Mardilaata äga kuum, arvamusliidrite su läbi sisi ka ajakirja judnud Järjest enam tundub, et suurem osa väärtusest ongi sel see "kirjalik" osa, igastahes olid nii too hinnaarutelu kui ajaloopeatükk täitsa huvitavad Ma vist juba ammu ei otsi ajakirjas õpetusi. Aga eks nad võivadki ju vaid inspiratsiooniks olla.

Algusosa inspireeris küll ja pidevalt on peas mõte, et mingi kootud kehakate võiks ju endalgi vahel seljas olla Seal nii mõnigi oli ja ma olen tähele pannud, et Anna mudelid on lihtsad ja ilusad, ja neil on minimaalselt õmblusi, igastahes neid kootakse küll järele, teisi asju nagu internetikudujatel pole märganud. Ja mitteinternetikudujate töid ju ei näe. Ilmslet võib siis ajakiri ollagi suuntletud mitteinternetikäsitöölistele, sest nemad ammutavd oma inspiratsiooni kuskilt netist Jälle kaldus teema kuskile mujale....

Torge ka: mis asi on lk 14 tütarlapse portree kõrval? Aga parem-pahempidiste silmustest mustriga kapsikud olid armsad ja täitsa praktilised ju. Autor Liina Õunapuu. Kudumid suurtele mulle ei meeldinud Ma ise ei ole ju ka mitte väike, aga selliseid ei kooks kunagi ega pneks selga OK, värvid veel, aga modellile olid need ju suured. Ja ei kübetki naiselikkust või midagi, mis naise ilusaks oleks teinud. Kes ei teaks, et suur ring vajab ikka dekolteed, et ilus oleks, mitte karvaseid põikitriipe. Võib olla see roheline puhvvarrukatega veel, aga aru ju küll ei saanud, kuidas need hõlmad siis tegelikult jäävad. Kleidid olid ilusad, eriti see Epp Hõraku beež, pitsilise allosaga lk 39. Kaunis lopsakas sall, mõne koolilõpetaja kleidiks näiteks sobiks ju küll, siredale ja sihvakale. Seevastu lk 22 olnud kleit, see sinine, tundus käsitsi kudumisks mõtteu. Pigem siis masinaga tükid kokku suristada, sest mingit erilist kudumisnaudingut sellest vist küll ei saaks.

Karnevalikostüümid on vajalikud vist küll. Ehki ma ei tea, minu omad pole kunagi tahtnud ega pidanud neid kandma. Kuidagi oleme hakakma saanud paari võlurikeebiga. Aga tegelikult on tänapäeva lapsed loovad ja avatud küll. Ka täiskasvanud võivad mesilast mängida, aga mis lõiget selleks nüüd eraldi vaja on, et mustale pluusile kollased triibud õmmelda?

Lõiked ja juhendid on viisakalt kõik tagaosas, lõikeleht siiski ikka lahtisena lehvimas, ma ei teagi, on see nüüd hea või halb.

Kommentaare ei ole: