pühapäev, 24. juuni 2012

Jaanipäevaks


Jaanipäevaks kõrgeks kasvas rohi ja üks rätt sai valmis. Rohi tuli ära niita ja sall õlgadele võtta. Kahjuks ei saanud ma sellega ühegi lõkke ääres istuda või kuskil jaanipeol patseerida. Sadas, noh. Küll aga siis järgmine päev andis nii rohu niitmise kui räti tuulutamise. Ei läinud seekord küll kohe Promenaadile promeneerima, aga ehk siis järgmisel korral. Modellina pidin ise üles astuma, väga hall ja vana ei paistagi. Ju rätt ka kaunistab. Ja need metsviinapuu lehed seal. Siis on nagu suvi alles käes, kui sein on roheline. Sel suvel ikka võtab aega.

Jaaniräti alguse tegin juba mullu, eks läks ikka aega selle kudumisega. Meelismuster küll, aga peast ja jooksupealt ikka ei koo. Mõnegi apsaka tegin sinna suures tuhinas ja siis läksin aga jälle mustrilehe järele. 
Vardad 2,5, lõng Midara Roma, supermõnus lõng. No ei ole jah see kõige peenem, aga mulle meeldib tast kududa. Valmis asi on ka kohe selline pehme ja soe.
Suur tuli ka. Mõtlesin teda pingutada suure penoplastitahvli peal, need, mida põranda ja muu soojustamiseks kasutatakse. Meil siin jäi natuke seda kraami mullu üle. Tahvel tundus nagu suur küll olevat, aga vaat polnud mitte, tuli rätt ikka üle ääre keerata. Põhimõtteliselt on muidugi ikka ruudukujuline.

4 kommentaari:

KK ütles ...

Väga ilus!

Anonüümne ütles ...

Fantastiliselt ilus sall!

Anonüümne ütles ...

Aitäh, kullakallid

Martaberta Kompulsiivkuduja ütles ...

Uhke!