reede, 1. juuni 2012

Mõned linikud, mis saavad kunagi kellaks

Tahtsin lasteaiakasvatajatele kellad kinkida. Aga ei õnnestunud ja kingikotti läks hoopis suur hulk kirevaid ja vähemkirevaid villaseid õlarätikuid. Neid oligi õnneks rohkem kui neli.
Kellaidee hukutas see, et maei osanud välja mõelda, kuidas kell seinapeale kinnitada. Neil kellamehhanismidel, mis ma soetasin, puudus tagaküljel vastav vidin ja sobivad ilmselt pildiraami ja muu auguga asja külge rohkem. Kinnitanuks ma kella seinale liniku servaga, olnuks kell ju balansist väljas ja käinuks puha valesti. Huvitav oleks teada, kuidas on muud heelgelkellad lahendatud. Aga kuna nüüd kellad on olemas, jääb üle otsida ka auguga kellamehhanism, sest neid linikuid linikuna kasutada ei saa, liiga jäigad ja ega mul polekski kohta nende jaoks.

Segasin PVA liimi pooleks veega ja kastsin liniku sinna sisse, tõmbasin sirgu ja kinnitasin sakkidest nööpnõeltega penoplastiplaadile. ma ikka alati pelgan seda, sest alguses on ju vedelik piimjas ning ka näiteks see punane linik muutus ikka täitsa roosaks. Õnneks ikka kuivabki kõik läbipaistvaks iga kord.

Ideid ja inspiratsiooni siit: googeldades ja siis juba täpsemalt, näiteks siit: Hõbevalge kell ja siis igasugustest muduest kohtadest suvalisi mustreid vaadates. Aga ega see niiväga lihtne ju polegi, kui tahad ikka 12 sakki saada sinna.  Ühe tegin ka vähemate sakkidega, aga ikka jälgides, et iga täistunni jaoks oma märk oleks. Seda  roosat pildil polegi.

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Sinult või sinu kaudu saab ikka häid ideid. Alati :)
jupi