teisipäev, 10. juuli 2012

Lilleaeda tasub augusti alul tagasi minna

Ok, see roheline aed õitseb aastaringselt, aga teistel peenardel paistis hulgem selliseid kesksuve lili, mis praegu veel ei õitsenud ja värvide mäng , mida plaan lubas, puudus. 

sellel ruudulisel peenral pidi plaani järgi iga ruut ise värvi olema, hallid aigud siis vahelduseks, aga ilmselt siis iga ruut õitseb ka omal ajal. 


Mõned peerad on rohkem päikese käes, seal õitses kõik. Ja see värviringipeenar mõjus väga ja oligi vist üks lemmikuist.


Mullusega võrreldes tundus olevat palju-palju lihtsaid igapäevaseid lilli, need karikakrad olid muidugi kompositsioonilised ja jube armsad väikese mooni ja rakvere raipe lisandiga ja kas neid värvilisi poste sinna nagu väga vajagi oli. Värviteemat aga paistsid kandvat peiulilled, jm tavalised linnalilled, neid   olid ikka kõik kohad täis.


Kanade kõrred olid kahjuks suht ära kuivanud, vaevalt et see nii pidigi minema, sest ühes servas olid nad natuke rohekamad, pigem mingi muu mure. Vihmamure see vist olla ei saa. Klaasist kanad, änase päeva popi kanateema meeldetuletus. Küllap vist sobiks need kanaihalejatele, kel pole võimalust neid päriselt pidada, ikakgi kanad. Noh, mulluse aiapäkapiku või flamingo asemel. Kaunimustrilised pealegi.

See väljakaevamisel olev aed aga sobis linnamüüri äärde nii nagu ta peakski seal olema ja jääma. Nööri võiks eest ära võtta, siis saaks ka kasutada ja lähemalt uurida. No kui oleks selline turvaline elu meil.


Ja koera ja jalgrattaga ühe osa aia vahele jalutama minna ei tohi. Ma muidugi ei saa aru, miks, peni peab niikuinii rihmas ju olema Tallinna linna avalikes kohtades.  Et nii tihe liiklus seal? No ei olnud, aga hoidsime ta siis eemale. Vaatas valgeid puid eemalt. Ega teda väga ei huvitanud ka.

Kabatsokipeenar saab kuu aja pärast kindasti populaarseks, päikese käes olid taimel juba õied peal, pea need viljad siis ei tule. aga seda ma küll ei tahaks näha, et valminud viljad seal lihtsalt ära mädaneda lastakse ja ei tarbita.  Lavast teisel pool oli kõrvitsaküngas, aga kõrvits ei õitsenud veel.

Ja siis leidsime kena jalutuskoha Skoone bastionil, kuhu õnneks tohtis ka koeraga minna. Jasmiinid lõhnasid ja tomat viljus. Selline armas linnasuvi2 kommentaari:

Heli ütles ...

Aitäh jagamast, oleks nagu ise pilgu saanud peale heita.

Terje ütles ...

täähhh, Heli, ma lähen siis augustis uuesti :)