reede, 12. oktoober 2012

Tuleb vest

Suve poole lõngakaste kraamides panin ühe kasti sisse kõk väljailmunud poolikud asjad, mida üles harutada pole raatsinud. Nii mõnagi oli. Sinisekirju vesti leidsin.  Eks ma kunagi tegin, abikaasale mõeldes, aga mingil hetkel ta deklareeris, et minu tehtud asju ei saa kanda, need kas on karedad või siis liiga pehmelt kootud. See oli veel enne kui ma avastasin peenikeste varraste hea omaduse - teevad tihedamat kudet. Ühesõnaga, see oli tegelikult ikka väga ammu, kui seda vesti hakkasin kokku panema. 
 Idee pärineb Kaffe Fasseti raamatust "Family album". seal on ohtralt gasugust fassetilikku kraami, ja see vest on sedapuhku isegi lausa teine tegemine sellest teosest. Esimene oli väikese lapse kampsun, mis koosnes 3 cm külgedega erivärvilistest ruutudest. Ikka samamoodi mitusada erinevat värvi sai vist sinna kokku. Vestis kah, ikka palju erinevaid värve ja toone. Et oleks ikka nagu päris fasset. Originaalis olid kolmnurkade sees tegelikult veel väiksemad kolmnurgad, peale tikitud siis. Ei saa välistada, et ma teen ka need siia.
Praegu on jäänud vel käeaugukandid kududa. Lõngad on erinevad villase ja poolvillase ja muiduvillase jäägid erinevatest asjadest ja kohtadest, vardad nr 2,5

Kommentaare ei ole: