kolmapäev, 13. veebruar 2013

Lego

Lapsel koolis vastlakarneval, kostüüm olgu sõbralik, oli esimene sõnum. Peab tunnistama, et kostümeerimises oleme algajad. Kodus on olemas küll üks mereröövlikübar ja must keep ning kohutavalt kole nõiamask, aga need ei vasta kontseptsioonile. Kuid mis oleks veel lapsesõbralikum kui iga lapse sõber Lego. Ja pealtnäha tundusid netis leiduvad ideed teostatavad ka, töö käigus selgus, et siiski mitte päris ja tuli selline oma variant. 


Ise tegin, lõikasin ja kleepisin ja siis jälle lõikasin ja kleepisin. Tegin mõned tunnid salongis seltskondlikult tööd, seal on suur laud ja palju liimi. Ajaarvestuses siis kokku kulus 3 ja pool tundi. Vigade paranduseks veel tund. Aga mingit mõistlikku kinnitussüsteemi ei osandki välja mõelda. 

Inspiratsiooniks netis leiduvad erinevad variandid, aga teostama pidin kättesaadavatest materjalidest ehk papist ja paberist (Tselluloos) ja liiga suurt suutäit ei hakanud hammustama. Kumeraid vorme ei saanud nii moodustada ja sobivas suuruses pappkarpe sel päeval ei leidnud, et klotsimehikest teha. Peaks mõned korjama ja vahepeal valmis tegema, järgmine kord hea võtta. Järgmine kord teeks kindlasti paremini ja võtaks rohkem aega tegemiseks ka.
Vigu on ikka ka, peaklots on liiga pikk lapse pea jaoks ja silmakohad liiga laiali, ehki sai mõõdetud küll ka silmavahe laiust. Insenertehnilised joonised puudusid.
Avarust muidugi on, kasvuruumi. Suu on liiga silmade lähedal, aga see juhtus sellepärast, et silmaasetust tuli korrigeerida. Peapealse kinnitusdetaili kleepimisel tuleks järgmine kord kasutada teist tehnikat ja sisse võiks isegi pehmenduse panna, aga porolooni osas on täielik ikaldus.
Vähemalt on kostüüm ja teist sellist ei ole.

2 kommentaari:

killuke ütles ...

Hästi vahva kostüüm minu meelest :-)

Heli ütles ...

parim kostüüm poisslapsele!