reede, 26. aprill 2013

Šokolaadine

Kunagi ammu-ammu ostetud Rowan Summer tweed on nüüd jõudnud saada juba mitmeks asjaks.  See värskeim versioon ootab veel suuremat suve kui praegu olemas on. Esimene kord see lõng tegelikult tuunika, aga siis jäi lõnga ikka palju üle. Tegin sellest vahepeal peaaegu valmis ka ühe väikepoisi palmikutega kampsuni, aga see polnud ikkagi selline nagu oma lapsele tahtnuks. Poiss kohe kuidagi ei sobinud sellega kokku. Eks riided peavad sobima nii emale kui lapsele ja ju pole siis ikka sellist stiili. Üks mõte on lapse kudumi osas veel realiseerimata, äkki võiks see olla peenikesest lõngast palmikutega, nagu mood poes on. Samas, siis võiks ju juba poest osta, kui midagi nii tavalist kududa tahaks. 
 
Rowan summer  tweed on aga eriline lõng. Nagu nimigi ütleb, twiidine, aga samas mitte villane. Ma kudusin seda siiski vardaga nr 2,5. Lihtsalt, et saada tugevam tulemus. 
 
Seda viimast kampsunit aga olen tahtnud teha juba aastaid, mudel ilmus ju juba 2007. aasta Vogue Knittingus. See, mida praegu Designer Knittinguks nimetatakse.  Too ajakirjanumber oli üldse toredaid asju täis ja eks sel hallil ajal polnud ju ka meel küllastunud kõigest, mida nüüd nett täis on. Ja mood oli teistsugune. Ka vintage ei olnud ka niiväga moes veel. Praegu selles stiilis kampsik ehk enam ajakirjas niiväga silma ja meelde ei jääkski.

Üritasin ikka õpetust järgida, aga serva osas tegin ikkagi isetegevust, varrukad ajakohastasin ja tekitasin neile krooked ning seljaosa tuli ka kokkuhoidlikult aukudest. Mistõttu nüüd on lõnga järel ja saaks veel midagi kududa, võib-olla isegi terve jakikese (aukudega muidugi) või pool. Samas suurema asja jaoks ilmselt tuleks juurde osta, aga kas nii arhailist lõnga enam kuskil üldse müüaksegi. 

3 kommentaari:

Anu ütles ...

see on lihtsalt superilus kampsun! mul oleks nüüd kohe samasugust vaja. igavene jama, sest käsitöös on hetkel täielik madalseis :)

Terje ütles ...

No aga see sab nii ruttu valmis, et ei jõua ära tüdida, st isegi mina ei jõudnud, juba oligi valmis

Anu ütles ...

isver, mine või JÄLLE lõngapoodi....