reede, 21. juuni 2013

kleidike, lühike veidike

Ühel päeval sõites Ida-Virumaa poole, ma heegeldasin oma iiri lilli. Ja Jaanika ütles, et tema oma lapsele ei tahagi üleni valget kleiti, sest tegusatel tüdrukutel teadagi ei püsi need kuigi kaua puhtad. Ja siis ei tule plekid maha ja kaunis käsitöö ongi rikutud. Või midagi umbes selles stiilis.  Mul aga oligi juba musta pluusi heegeldamisest villand. Natuke värvilist vaheldust, natuke helget ja päikselist.  Ja just tibake aega enne oli keegi Pinterestis näidanud imetoredat tulbimustrit. Nagu loodud väikese tüdruku kleidiks.
 
Jaanika tütre kleidiks see siiski ei saanud. Tütreke on lihtsalt natuke suurem kui see kleit, aga mõõdulinti me alles otsime. Kuid suures koguses seda mustrit oleks vist liiga palju saanud.
 
Heegeldama hakkasin altservast, kreemikasvalgega. Kolmanda tulbirea ajal kahandasin samamste arvu ja nii moodustus kenasti kellukjas selikulõige. Teine kahandus, ehk krookimine toimus käeaava juures, see roheline laiem triip - rinnajoonel ja selja taga tegin sambaid tihedamalt ja seelikupsa krookis end kenasti passe külge. Selle võinuks muidugi ka tegemata jätta, sanauks lihtsalt laiem. Samas võib kitsam tüdruk sinna auguritta nööri ajada ja veelgi ümbermõõtu kahandada. Passe on ringjalt heegeldatud, käeaukude kohal uus heegelkett ning taas paar rida mustrit, igal real pisut ühtlaselt kahandades.
Alalserva võib aga pidevalt pikkust lisada, esialgu piirdusin ühe pisikese rohelise sakireaga.
 
 
 
Google andis ka tulbimustri allika: http://redheart.com/free-patterns/flowers-row, aga mina tegin selle küll puhtalt pildi järgi.

Kommentaare ei ole: