esmaspäev, 27. jaanuar 2014

Mütsilised

Sellele talve skoor on seni viis mütsi, parandan, kuus. Ehki üks neist on juba jah üles harutatud ja uueks mütsiks saanud. Ühe tegin müügiks, seda pole pildistanudki, aga tegelikult on see üks seni parimaid . Musta-punase triibuline, punase meriinovoodriga ning suure punase lillega. Ave käib ka sellega iga päev, tähednab läks õigesti ja tuli hea välja. Talvine müts peab ikka voodriga olema, muidu tuleb tuul läbi. Sellel hallil veel voodrit ei olegi.
 Samasuguste pahempidi, parempidi triipudega tegin kolmanda ka, todagi pole pildistanud, aga eks ta ole samas stiilis. Punasest ja pruunist meriinost, valge alpakavoodriga ning kõige pikem.

Praegu on igal pool käsitööringkondades hästi aktuaalne autoriõiguste teema. Et viisakas on viidata inspiratsiooniallikale, otsida mustri algupärand jne  Millele ma mõtlesin, kui seda mütsi kuduma hakkasin, pole muidugi ka migi saladus. Sedapuhku kerisid mõtted peas Krentu mummudega mütsi ja mu oma ema kootud mütside umber. Krentu tegi selle mummudega vahetüki, mis muutis ta mütsi geniaalseks. Või noh, sellist kootud variant lihtsalt suur enamik ei olnud enne näinud. Ehki lihtsalt reljeeftriipe on kootud aastakümneid.  Parem-pahempidiseid silmuseid oskab iga enesest lugupidav inimene vaheldada ka pildi järgi.  Ma siiski mumme ei tahtnud, ei mütsivärvilisi ega erivärvilis. aga erinevaid lõngalõppe on majapidamises küll ja veel. Sestap siis erivärvilised triibud halliga vaheldumisi. Ja päriselt ka ei tea, kas sellist disaini on keegi märgiga kaitsnud, sest täitsa ise tulin sellisele mõttele. Või siis on mul lihtsalt väga halb mälu.

Samas ikkagi ei mõista ma inimesi, kes võtavad mustri kopeerimise keeldu absoluutsena. Kommertseesmärkidel kasutamine keelatud - kas siis nad kõik mõtlevad käsitöö tegemisel vaid müümisele? Ise ja endale, ajakirju mitte veebi riputades, mitte juhist oma veebi umber kirjutades, sellist asja ei keela ju keegi?

Kommentaare ei ole: