teisipäev, 14. jaanuar 2014

Valgelilleline krae #20 heegeldatud kraed_3

Mu määratus käsitööraamatute kogus on koopia raamatust "20 kraed" Must-valge, olematu trükitehnilise kvaliteediga väljaanne (õigemini selle koopia), milel õpetusedki ei vasta tänapäeval eeldatavale kvaliteedile. Joonised on ebamäärased, kohati kehvasti loetavad. Siin küll võib süü olla ka koopia kvaliteedis. hea meelega ostaks originaali.
Hakkasin sealt teha proovima. Eks seal ole igasuguseid, lehtedel vähemalt on kraesid ka rišeljöötehnikas, neid ma ilmselt ei proovi ja esialgu jäävad kõrvale ka süstikpitsis isendid. Küll aga heegeldamine. Proovisin ühte ananassimustrilist, see ei tulnud välja.  Järgmine tuli skeemilt välja ja osutus kenakeseks. Kuid see mis välja ei tulnud, tundus küll, et muster on kuidagi suvaliselt paberile pandud ja selle järgi heegeldada pole küll proovitud.

Muidugi pole enne katsetamist võimalik teada saada, kui suur või väike on tulemus. Heegeldasin selle nõelaga nr 1,5 ning peenikesest poolipuuvillast. Tervet täisinimese kaelust ei kata, aga kasutada saaks kas ainult ees või osa kaeluseserva vabaks jättes, aga lapsele on kindlasti paras. Võib-olla teen suurema variandi ka, sest ma pole kaotanud lootust ka ise heegeldatud kraesid siiski kasutama hakata.
Muster on ju imeilus.

1 kommentaar:

KK ütles ...

Mul peaks ka see kraede raamat olema kuskil, tuleb kuidagi tuttav ette,
kas seal on kootud kraed ka?
90ndate alguses ilmus igasuguseid olematu kvaliteediga trükiseid, mida sai hoolega ostetud.