kolmapäev, 26. aprill 2006

Triibulise lõnga unistus

Tänu mannile ma leidsin ühe sellise koha ka üles taas, kus triibulise lõnga tegemiseks lõnga paika kerimist õpetati. Ehki tegelikult see pole päris see koht, mis mulle kõige rohkem meeldis, aga seal on ka päris hea pilt ja nii saab ka. Ja nii ka. Ja saab väga palju triipe teha. Kui hõredamalt sakke kerida, saab teistsuguse lõnga. Mul on niisugune suur alus kenasti kodus olemas, naelad või pulgad paika lüüa ja läheks lahti. Aga Värvimata Lõnga ostma pole veel jõudnud. Ega ma päris täpselt ei teagi, kust seda otsima peaks. Ja kas mul seda kõike tegelikult nii väga tarvis ongi? Aga näiteks nõudepesumasinas värvida? Õigemini siis kuumutada - kõlab ju ahvatlevalt.

4 kommentaari:

ematehnik ütles ...

balti jaama trammipeatusest üle tee ja nõks mere poole on üks pisike lõngapood, vist seal viimases puumajas.
sealt võib igasuguseid kummalisi asju leida, küllap tavalist valget maavillast lõnga ka. mingeid värvilisi müüvad keradena.
kas sa raatsid mulle öelda, kuidas sa munavärvidega lõnga värviksid? kas klassikalisel moel?

Sots ütles ...

Ai, see on hea koht! Erinevalt sinust on mul värvimata lõnga laialt käes;)Pean ainult suuremas koguses värvi muretsema...

Thredahlia ütles ...

Kas midagi peale maavillase ka värvida kannatab? Ma maavillast naha vahel ei kannata, aga värvimist tahaks proovida küll :D.

Terje ütles ...

MA muud eriti pole proovinud värvida, aga puuvillase jupid, millega lõngavihte osadeks sidunud olen, värvusid ka küll. Igasugused kiud, ma arvan värvuvad, lihtsalt erinevalt.
Munavärvidega tegin lihtsalt tabletist ja veest segu ja kuumutasin selles ning siis panin äädikat ka. Klassikaliselt vist siis jah. Aga lugesin, et võib ka algul värvisegu tasapinnal lõngale kanda ja siis kuumutada, seda tahakski proovida