pühapäev, 29. september 2019

Oi aegu ammuseid

Mis haaras täna nipalju, et siia käsitööblogisse pöördusin.
Ostin pitssalli lõnga, ja seda müüs "Vardamoori lõngasahtel". Olin natuke üllatunud, aga vist ei olekski põhjust. Aeg on nii palju ja kaugele edasi läinud, et ma polegi ainuke vardamoor. Aga mingis mõttes olen ma selle teadmisega pikalt elanud. See, et valid endale kunagi mingi nime, isegi ei loe üldse, kui sa seda ei kasuta. Isegi käsitööblogisid on nii vähe järele jäänud, need ei mängi blogimaastikul mingit rolli enam. Või noh, mina neid pole regulaarselt lugenud, mõned ika ju on ja kirjutavad ka, aga enamik viie aastat taguseid enam mitte. Mingil hetkel kasvas ja laienes see maastik äratundmatuks. Ilmselt isetegija foorumi hiilgeaegadel. Aga kus see maastik nüüd on, mingites blogrullides on linke küll, kuid enamasti on viimased postitused jäänud kah nii 2-4 aasta vahelisse aega.
Ja ega ma ju ise ka parem pole, iidammu kirjutasin siia viimati. Mis ju ei tähenda sugugi, et enam midagi kätega ei teeks.  Tõsi, vahepeal oli pikem kudumispaus, nipet näpet olen meisterdanud ikka ja ma pikalt pühendusin uuele temae, kaltsuvaipadele.  Ja üldse tundus vahepeal, et käsitööst blogimine ei paku enam midagi ja bloggerisse sissegi ei osanud logida.
Põhipõhjus vist oli piltides. Kuidagi tekkis tunne, et ilma väga ilusate piltideta pole mõtet ühtegi tööd ja tulemust blogisse panna. Aga see oli korraks kuidagi väga keeruline ja aeganõudev. Täna mul on igastahes väga-väga häid pilte tegeva kaameraga telefon. Peegelkaamera on kahjuks katki, st üks osa on katki ja selle parandamine pidada olema mõttetult kallis. Aga mu samsungil on head võimalused, mis siis, et ma neist vast väikest osa kasutada suudan/oskan.
Aga sallilõnga ostsin, et kududa kleit. Kodused ammused varud olid nüüd korraga otsas. Muidu oli veel Hobipunkti ajastki ikka igasuguseid praklõngu jms. Mul on tuttavaid, kelle jaoks olen ma ainuke inimene, kelllet sellist teenust paluda. Nüüd on hea meriinolõng tokis ootamas. Proovimise mõttes punusin ühe puuvillasest ka, peaaegu on valmis. Lihtsalt et proovida, kui kaua selline tegemine aega võib võtta. Pisut ikka võtab. Vaibakudumise protsess on ka pikk, enne peab kõik lõime ära kuduma, et vaibad kätte saada. Ja siis isegi ei mäleta, mis seal päris alguses oligi.

Kommentaare ei ole: